BIP
8. Szczycieński batalion radiotechniczny
Aktualności
Uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
13.11.2018
W dniu 9 listopada 2018 r. na placu apelowym 8. Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego odbył się...

W dniu 9 listopada 2018 r. na placu apelowym 8. Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego odbył się uroczysty apel z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po przyjęciu meldunku od Szefa Szkolenia kapitana Huberta JARZĄBKA, odczytaniu decyzji i rozkazu personalnego o mianowaniu na wyższy stopień wojskowy oraz rozkazu okolicznościowego, dowódca batalionu ppłk Leszek ŚLIMAK wręczył żołnierzom listy gratulacyjne oraz akty mianowania.

Na zakończenie, dowódca batalionu złożył wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony podziękowanie za trud i poświęcenie włożone w wykonywanie codziennych obowiązków służbowych. Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów.

W tym samym dniu przedstawiciele batalionu uczestniczyli w uroczystościach rocznicowych w Szkole Podstawowej Nr 6 w Szczytnie.

Ponadto w dniu 11 listopada 2018 r. Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szczytnie rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem pocztów sztandarowych, służb mundurowych, kombatanckich i innych organizacji.

Po ceremonii w kościele wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Orła Białego, pod którym  żołnierze z Lipowca dokonali uroczystej zmiany warty honorowej. Na zakończenie uroczystości kpt. Piotr JAGIEŁŁO odczytał Niepodległościowy Apel Pamięci, następnie oddano salwę honorową i złożono wieńce i wiązanki pod pomnikiem Orła Białego.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych