BIP
8. Szczycieński batalion radiotechniczny
Aktualności
W dniu 1 marca 2018 r. w 8. Szczycieńskim batalionie radiotechnicznym...
01.03.2018
W dniu 1 marca 2018 r. w 8. Szczycieńskim batalionie radiotechnicznym w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych....


W dniu 1 marca 2018 r. w 8. Szczycieńskim batalionie radiotechnicznym w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbyła się uroczysta zbiórka upamiętniająca Żołnierzy Niezłomnych. Podczas zbiórki, Dowódca batalionu – wz. mjr Grzegorz KOBYLARZ odczytał „Przesłanie Ministra Obrony Narodowej Mariusza BŁASZCZAKA do żołnierzy Wojska Polskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Elementem poprzedzającym uroczystość w Lipowcu, było złożenie przez delegację jednostki wiązanki pod Pomnikiem Orła Białego w Szczytnie oraz udział przedstawicieli batalionu w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół w Lipowcu. Żołnierze 183. kompanii radiotechnicznej wzięli również udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych w Wysokiem Mazowieckiem. Przedstawiciele 183. krt po mszy świętej przemaszerowali pod pomnik kpt. Kazimierza Kamieńskiego "Huzara" składając okolicznościową wiązankę.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych